2012 m. lapkričio 3 d., šeštadienis

Dėlionė "Delfinas"

Abu su Linu, gimtadienio proga gavom dovaną - dėlionę. Kažkurį čia vakarą Linas sugalvojo, kad reikia imti ir statyt. Kraštines sustatėm kartu, o po to likau viena šitoje kovoje :DDD
ir štai rezultatas
netrukus paveikslas keliaus atgal į savo dėžutę :)

2012 m. birželio 14 d., ketvirtadienis

Sidabriškieji debesys

Aš net nežinau ar anksčiau nesu šio reiškinio mačius, bet jei ir mačiau, tai tada nežinojau į ką žiūriu ir ką matau :D

Dar prieš  trejetą savaičių, švenčiant bendradarbės Airinos gimtadienį katedroje, Linas, pasisotinęs tortu, pasiėmė pirmą pasitaikiusį "Mokslas ir gyvenimas" žurnalą su paveiksliukais ir ėmė skaitinėti :D Perskaitė apie Sidabriškuosius debesis. Netrukus ėmė domėtis, kada ir kaip juos galima pamatyt. Interneto platybėse "Albireo" forume rado daaaug bendraminčių, kurie dalinasi įvairiais patyrimais stebint dangų. Ir man kelis vakarus iš eilės sakė, kad reik pastebėti dangų saulei nusileidus, kažkada turi matytis Sidabriškieji debesys.  Porą vakarų žiūrėjom, bet jų nematėm... Ir štai vakar, dar prieš einant gult, žvilgtelėjau pro miegamojo langą. Pamačiau baltuojant,.. nubėgau į balkoną, atidžiau pažiūrėt: buvau tikra, kad matau tuos žymiuosius sidabriškuosius! pakviečiau Liną pažiūrėt. Ir netrukus mes jau su fotoaparatu ir štatyvu sėdėjom ant stogo ir fotografavom :D




Įprastasis dangus buvo giedras, o saulei nusileidus ir apšvietus 80 km aukštyje esančius debesis, šiauriniame danguje pasirodė įspūdingas reginys, tarsi kokia šiaurės pašvaistė (nors jos kol kas nesam gyvai matę).

Tikrai gražu, vasaros metu pasižvalgykit saulei nusileidus į šiaurę ;) 
O čia galima pamatyt ir kitų dangaus stebėtojų nuotraukas - taip pat to pačio dangaus - tik iš skirtingų Lietuvos vietų - Astronomijos mėgėjų klubo ALBIREO svetainė .




2012 m. birželio 6 d., trečiadienis

Didi diena. Veneros tranzitas.

Štai ta didi diena ir išaušo :D
Iš vakaro pas mus atvažiavo Ieva su Greta. Prieš miegą dar sužaidėm stalo žaidimo "Labirintas" abi versijas :) Čia kad miegas labiau suimtų, kai gulsim miegot :)
Anksti rytą, tekant saulei, prieš 5 val., kaip ir tarėmės, Martynas jau buvo prie durų :). Linas taip pat greit šoko iš lovos ir abu ėmė nešti teleskopą ant stogo. Pagal artėjančius debesis atrodė, kad reikia paskubėti, norint dar pamatyti Venerą priešais Saulę. Aš irgi jau nebesivoliojau ir netrukus jau pranešiau žinią dukterėčioms, kad turi paskubėti, jei nori pamatyt tai, dėl ko atvažiavo :D
Taip! ir mes ją pamatėm gražiame rausvame ką tik patekėjusios saulės fone:

Artėjo debesys. Greta su Ieva taip pat dar spėjo pamatyt jau debesuotą, bet vis dar su Venera.
Virš mūsų driekėsi gana platus debesų ruožas. Atrodė, kad jis taip ir plauks iki pat tranzito pabaigos (iki 7:50 val....) . 5:23 val. gavau sms nuo Loretos ale - "ar jau atsikėlėt?" :D
 
 

 Atvyko ir Loreta, bet saulės nebuvo galima matyti. Užstojo debesys.  Užtai gana greitai nueidinėjo visas debesų ruožas ir turėjom vilties dar pasigrožėti tranzitu.
Kol laukėm, pasidarėm kavos, arbatos.
Ir! Vuolia! debesys pasitraukė. Pažadinau ir Jokūbą. Nors jis per miegus sakė, kad jam sunku atsispirti miegui :D Vis tiek atsikėlė.
 Kaip ir tikėtasi, pavyko suprojektuoti vaizdą ant balto popieriaus
 

 ir taip galėjom nesistumdydami visi kartu stebėti reginį :)
 

 
 
Tranzitas pamažu artėjo prie pabaigos
 
 
 

 

 

 Iki Venera, visą žiemą ir pavasarį džiuginai mus pasirodydama Vakarine žvaigžde.  Nuo dabar būsi Aušrinė :)

Ačiū Martynui už teleskopą, Linui už entuziazmą :) Ievai ir Gretai už susidomėjimą, Jokūbui, kad atsispyrė miegui :D , Loretai, kad nepatingėjo :D. jėj! "po ~šimto metų vėl galėsim stebėti Veneros tranzitą :)  "





     







2012 m. birželio 4 d., pirmadienis

Saulės dėmės. Veneros tranzitas.

Sužinojome, kad š. m. birželio 6 d. anksti anksti ryte bus galima stebėti Veneros tranzitą. Tą dieną Venera praskries priešais Saulę. Ji bus matoma kaip mažas juodas taškas, lėtai judantis per Saulės diską. Plačiau galima pamėginti paskaityti čia. 
Mūsų bendradarbis Martynas aktyviai besidomintis astronomija turi teleskopą. Kartą pavasarį jau stebėjome per jį žvaigždes, o dabar per kitą ruošiamės stebėti Veneros tranzitą.
Taip vyko stebėjimo paruošiamieji darbai : )
Tuo pačiu pamatėme  saulės dėmes.
 Pradžioje bandėme žiūrėti per objektyvą, bet kaitrus saulės spindulys pradegino, išlydė vieną jų.. po to ėmėm žiūrėti į projekciją ant balto lygaus paviršiaus, kuri atrodė štai taip. Tie juodi taškiukai tai saulės dėmės. Šių matomų dėmių dydis yra kelis kartus didesnis nei Žemės skersmuo:

o kol mes stebim saulės dėmes, varnos ant bažnyčios kryžiaus tupinėja :)))
(vaizdas per teleskopą)

2012 m. birželio 1 d., penktadienis

Stalo žaidimas "Hive"

Mes mėgstame žaisti įvairius stalo žaidimus. Nemažai jau jų turime savo kolekcijoje :)
Pamėginsiu išvardinti, bijau, kad galiu ką ir pamiršti :)
Labirintas, Master labirintas, Carcassonne:_The_Castle,  Carcassonne su papildymu "upė" , Jenga, UNOLigretto, Jungle Speed, Saboteur su papildymu - Saboteur2, Ticket to ride Europe, Kris kros, Alias, Pentago, Halli galli, .... ką pamiršau tai vėliau papildysiu.

Prieš savaitę Linas man užrodė žaidimą Hive - "Korys", nebuvau jo mačius, nei apie jį girdėjus. Jis nutarė pasigaminti žaidimą pats :)
Nusipirko didelių veržlių (apie 15 Lt išleido). Atsispausdino vabzdžių paveikslėlius, atitaikė dydį, iškarpė, suklijavo ir štai, kas gavosi:

Iš tikrųjų labai smagus trumpas žaidimukas, kurį vieną kart sužaidus norisi žaisti dar ir dar keletą kartų :)